Francouzská značka Emile Henry – krásná keramika

Značka Emile Henry přináší ručně vyráběné nádobí ze speciální burgundské keramiky.  Její produkty se z oblasti Burgundska postupně rozšířily i do kuchyní mimo zemi galského kohouta a jsou dnes vnímány jako ideální spojení moderních technologií a tradičního přístupu.

Emile Henry je rodinná firma, která tradiční keramice dává nový rozměr. Ať už je to precizní ruční práce, nadčasový design nebo přírodní barvy glazury, které se hodí téměř do každé kuchyně. Výrobky jsou označené na dně logem Emile Henry a rokem, ve kterém byl daný výrobek zhotoven. Dále jsou výrobky opatřené číslem pracovníka, který výrobek zhotovil, díky tomu může tato společnost poskytnout záruku na 10let vztahující se na výrobní vady.

Všechny nádoby lze používat v mikrovlnné troubě. Po vyjmutí z mrazáku můžete nádobí Emile Henry ihned vložit do trouby či mikrovlnné trouby. Všechno nádobí od Emile Henry je stálobarevné a samozřejmě lze mýt v myčce.

Trocha historie o značce Emile Henry

1848 Objev keramiky

Mladý keramik Jaques Henry objevil svět keramiky v malé dílně v Marcigny, vesnici v jeho rodném Burgundsku. Projevil skutečnou vášeň pro umění Země a ohně.

1850 Na cestě

Když mu bylo 20, odjel na rok „na zkušenou“ a cestoval různě po celé Francii, aby se setkal s dalšími, zkušenějšími hrnčíři. Chtěl se poučit ze zkušeností jiných lidí a rozvíjet své zkušenosti a dovednosti. Po jednom roce se jeho sen stal realitou – mohl nabídnout tu nejlepší a nejkrásnější keramiku do všech domovů rodného Burgundska.

1870 – První výroba

V jeho rukou ožily džbány, teriny i polévkové mísy, a za pár let měl přibližně 20 zaměstnanců. Jacques následně předal dílnu s jedinečným know-how svému synovi Paulovi.

1900 – Dobytí Paříže

Paul sdílel vášeň svého otce a své výtvory rychle exportoval do Paříže. Zákazníci byli nadšení, a na všech nejlepších pařížských stolech se brzy našla keramika z La Maison Henry.

1900 – Dobytí Paříže

Mísa na koláč s volánem, kterou navrhl Paul, měla velký úspěch díky svým hladkým liniím a atraktivnímu tvaru. Brzy se stala symbolem společnosti.

1922 – Silná pracovní síla

Produkce utrpěla během dvou světových válek kvůli nedostatku pracovních sil. Paulův syn Emile se vrátil z války v roce 1922 odhodlaný postavit dílnu a její pracovní síly zpět na nohy.

1955 – Rozšíření

Maurice, řemeslník v rychle se rozvíjející společnosti, se pustil do modernizace výrobních technik při zachování autentičnosti řemeslných dovedností. Spolu se svým synem Jacquesem chtěli každému domu nabídnout možnost vařit ve vysoce odolné a atraktivní keramice vyrobené pomocí nových technologií.

1982 – Pocta

Na počest svého dědečka změnil Jacques název společnosti na Emile Henry, jako symbol nadšení, které se předává z generace na generaci, vášně pro Zemi a oheň a pokračování autentických hodnot.

1983 – Podrobně

Amatérský labužník Jacques využil svého výcviku inženýra k navrhování nádobí, které usnadnilo vaření, dával pozor na detaily, jako je velikost a hmotnost, přidával rukojeti nebo vroubkování na dno … Vše prostudoval do nejmenších detailů. Za tímto účelem vytvořil interní laboratoř pro výzkum a vývoj.

1986 – Vytváření barev

Po dlouhém výzkumu společnost vytvořila první barevné nádobí pro použití v troubě. Pro kuchyně po celé zemi to byl průlom!

1989 Zapékací misky na koláče

Barvy pomohly přilákat stále více zákazníků po celém světě. Potěšení a potřeba vaření se spojily a koláč s vlnitým okrajem se stal ikonou v amerických kuchyních.

2005 – Keramika na plamen

Zrodil se tažín, navržený Jacquesem. Stal se středobodem nové keramiky, která byla „pokřtěna plamenem“. Jednalo se o první keramiku, kterou bylo možné použít přímo na ohni a na všech přímých moderních zdrojích tepla.

2012 – Vyrobeno ve Francii

Jean-Baptiste, Jacquesův syn, převzal rodinnou společnost s přáním zaměřit se na skutečnost, že výroba bude stále stoprocentně probíhat ve Francii, jako tomu bylo vždy.

2014 Chléb Cloche

S přáním povzbudit a rozvíjet domácí vaření a pečení navrhl Jean-Baptiste Bread nádobu Cloche, která se rychle stala dalším ikonickým kouskem. Díky své jednoduchosti používá k pečení lahodných bochníků stejnou techniku, ​​jako tradiční pekárna.

Současnost

Společnost dnes více než kdy jindy pokračuje ve svém rozvoji. Je hrdá na to, že může využít své zkušenosti se Zemí a ohněm, aby usnadnila a zpříjemnila vaření a pečení v domácnostech po celém světě. Věří v nadčasové hodnoty dobrého domácího jídla, připraveného s láskou a touhou podělit se se svými blízkými.

Inspirováno barvou

Paleta 7 barev nachází inspiraci v historii společnosti, touhách a snech zakladatelů. Většina inspirace pochází z lásky ke keramice, která ovládá Zemi i oheň, k Burgundsku, které je inspirativní svou gastronomií a vynikajícími víny, a francouzskému způsobu života, ve kterém si můžete najít čas na přípravu a uvaření lahodného domácího jídla pro potěšení svých blízkých. Všechny tyto nádherné a autentické situace jsou zalité v jemných barevných odstínech, které společnost s hrdostí představuje.

Silex

Tmavší luminiscenční šedá s nádechem zelené vyjadřuje jemnou eleganci a nadčasovost. Funguje dobře samostatně, ale také dodává teplo velmi minimalistickým prostředím nebo utlumuje velice výrazné barvy.

Jíl

Jíl, měkký a přirozený, vzdává hold našim primárním surovinám, které se nacházejí v samém srdci Země. Jíl, který je již více než 160 let blízkým spojencem, zůstává nekonzistentní a vyžaduje zkušenosti našich řemeslníků a know-how které se předávají z generace na generaci. Hlína, známá svými skvělými tepelnými vlastnostmi, přináší autentické chutě pokrmů a její barva vyjadřuje přírodní aspekt keramiky.

Cihlová

Oranžově červená, zbarvená živě hnědou barvou, připomíná kořeny společnosti, její první pece z 19. století, které byly postaveny výhradně z cihel. Je to také barva stěn prvních dílen v Marcigny, které jsou dodnes na místě obklopené moderními budovami.

Dub

Vznešený a starodávný materiál odhaluje jedinečné a inspirativní tóny. Vyjadřuje charakter a sílu. Je hladký, elegantní a skromný. Keramice značky Emile Henry přináší živé barvy v odstínech od blond až po měď.

Mouka

Mouka je teplá, přírodní bílá. Tato jemná bílá, kterou vytvořil mlynář při mletí pšenice, pochází přímo z přírody a je nezbytná pro tolik receptů … od bešamelové omáčky po koláče a chléb. Je jednoduchá a čistá, a nekonečné možnosti z ní činí výjimečnou barvu.

Burgundská

Je oslnivá, ale nenápadná, jasná, ale pokorná. Výsledkem mnoha výzkumů je tato barva poctou burgundskému původu keramiky: luxusní, velkorysá a subtilní, která ve způsobu života zakotvuje veselí a společně trávený čas.

Dřevěné uhlí

Dřevěné uhlí je tmavě šedá barva s tajemným leskemBarva inspirace – tuha v tužce, která se otiskuje na papír a vytváří první podobu nového produktu. Intenzivní, ale precizní linie se stávají dokonalou kresbou elegantního, ale technického produktu, který zaručí nejlepší výsledky v kuchyni.

Modrý plamen

Modrý plamen je intenzivní modrá se zlatými odlesky. Od začátku času lidé vařili na mírném ohni a vytvářeli pro své blízké lahodné pokrmy, které odrážely čas strávený jejich přípravou. Tento plamen nám také připomíná zkušenosti získané v průběhu let.

Proč koupit produkty značky Emile Henry:

  • Je tradiční francouzská značka vyrábějící kvalitní a originální keramiku.
  • Unikátní ručně vyráběné nádobí ze speciální burgundské keramiky
  • Keramika je odolná proti teplotním šokům, nárazům a poškrábání
  • Nádherný francouzský design, jedinečná paleta barev
  • Ideální spojení moderních technologií a tradičního přístupu
  • 10letá garance vztahující se na výrobní vady

Kde koupit francouzskou keramiku Emile Henry? Doporučujeme tyhle e-shopy:

Nejprodávanější produkt Emile Henry

Forma na pečení chleba

 Tajemství dokonalého chleba totiž spočívá v pečení. Zaoblený tvar formy je identický s klasickými keramickými troubami na pečení chleba. Efektivně rozložená konstantní teplota a vlhkost uvnitř vypouklé formy vytvoří profesionální podmínky i u vás doma, v jakékoliv troubě. 

Tvar formy na chléb vychází z podoby tradiční klenuté pece, což v kombinaci s žáruvzdornou keramikou Emile Henry zajistí, že během celé doby pečení bude uvnitř formy ideální stupeň vlhkosti a stálá teplota, upečený chléb tak bude krásně nadýchaný s křupavou kůrkou.

3 TOP produkty + recenze

Hrnec kulatý s poklicí 4 l

Recenze zákazníků

Jídlo připravené v tomto typu nádobí se většinou nemusí podlévat a má lepší chuť.
Emile Henry patří mezi mé oblíbené značky… Jsem spokojená s kvalitou těchto produktů.
Perfektní

Souhrn

Každý kus Emile Henry je originál: vyráběn z čistě přírodního materiálu a ručně tak, abyste si i Vy mohli vychutnat autentické potěšení z francouzské kuchyně a umění užívat života.

5

Hrnec Tajine 32 cm

Recenze zákazníků

Tuto nádobu jsem si chtěla koupit už dávno, abych vyzkoušela arabská jídla. Je vyrobena z kvalitní fran-
couzké keramiky. Mám s ní dobré letité zkušenosti v podobě např. formy na koláč.
Jsem velmi spokojená, doporučuji i svým známým.
Vaření všeho v jednom hrnci

Souhrn

Keramické nádobí nazývané tajine pochází ze severní Afriky a v poslední době si našlo velkou řadu příznivců, kónický tvar vrchní části je ideální pro cirkulaci a kondenzaci páry – maso tak zůstane krásně šťavnaté. Nádobu lze použít buď na sporáku nebo v troubě. Ideální je pro přípravu marockých tajine, dušeného masa a všech pokrmů, které vyžadují pozvolnou přípravu dušením, které vyzdvihne jejich chutě.

5

Jídelní talíř 28 cm

Recenze zákazníků

Keramika je velmi pěkně vypracovaná
Krásný design
Každý kus je originál

Souhrn

Keramický jídelní talíř o průměru 28 cm je vhodný na každodenní používání – můžete na něm servírovat oběd či večeři. Talíře jsou dokonale stohovatelné, takže pro jejich uložení není třeba příliš prostoru. 

5