Průvodce výběrem hrnců Woll – Revoluce ve vaření s polotlakovými hrnci

O značce WOLL

Německá značka Woll vyrábí profesionální nádobí z litého hliníku. Každý kus nádobí Woll je ručně odléván přímo v Německu. Technologie pomalého ručního lití brání materiálovému pnutí – nádobí je jednak odolnější vůči mechanickému poškození, perfektně rovné a v poslední řadě vede teplo naprosto rovnoměrně po celém svém povrchu.

Výroba produktů WOLL

Profesionální odlévané výrobky WOLL jsou ztělesněním prvotřídní kvality, nepřilnavých povrchů s dlouhou životností, vkusného designu a nejlepších výsledků při vaření. Díky četným patentům a inovacím, jako jsou odnímatelná rukojeť, high-tech výrobní procesy a specializované řemeslné zpracování, jsou výrobky WOLL jedinečné z hlediska kvality, spolehlivosti, designu i funkčnosti. WOLL přináší inspiraci a inovace všem milovníkům dobrého jídla po celém světě, aby s mimořádnými kuchyňskými spotřebiči zdokonalili umění vaření.

Profesionální odlévané pánve WOLL představují špičkovou kvalitu „Made in Germany“ na nejvyšší úrovni řemeslného zpracování a technologií. Všechny výrobky jsou odlévány ručně z vysoce kvalitní předem rafinované hliníkové slitiny, a to pomocí originálního procesu odlévání do formy – kus po kousku, beze spěchu a bez vzduchových vměstků, které snižují kvalitu.

Po pečlivém broušení a jemném soustružení se oxidy hliníku a titanu (nebo diamantové krystaly v Diamond’s Best) nanáší na povrch produktu plazmovým paprskem o teplotě 20 000 °C složitým technologickým postupem, díky němuž jsou naše výrobky extrémně odolné proti proříznutí.

Nakonec všechny profesionální odlévané výrobky WOLL získávají osvědčený nepřilnavý povrch zdravé vaření s minimem tuku a maximem zachovaných vitamínů.

Pro Norberta Woll GmbH je kvalita „Made in Germany“ závazkem – i prostřednictvím společenské odpovědnosti zajišťuje cenná pracovní místa a kvalifikaci mladých lidí.

Rodinná společnost WOLL řízená majitelem vyrábí od roku 1979 profesionální lité pánve splňující i ty nejvyšší nároky. Jsou ručně odlévané, kus po kousku v Německu, daleko od anonymní velkovýroby.

Spojují tradiční řemeslnou zručnost s inovativní technologií k výrobě produktů, z nichž se uživatelé budou těšit po mnoho dalších let. Proto zákazníci oceňují produkty společnosti ve více než 40 zemích po celém světě.

15 výhod proč koupit hrnce WOLL

 • Nepřilnavý povrch je tvořen 4 titanovými nátěry, které jsou tvrzené unikátní otěruvzdornou vrstvou. Tato vrstva neobsahuje PFOA.
 • Ruční výroba, perfektní zpracování, dlouhá životnost, funkčnost
 • Urychluje proces vaření až o 50 % času a snižuje spotřebu energie až o 70 %
 • Zdravá příprava potravin šetřící obsah vitamínů díky jedinečnému vytvrzení svrchní antiadhezní vrstvy
 • Poklici lze kdykoliv během vaření nadzvednout díky speciálnímu ventilu
 • Extra rezistentní nepřilnavý povrch pro zdravé vaření bez tuku
 • Pánve jsou odlité z 1 kusu – vyšší odolnost mechanickému i termickému poškození
 • Energeticky úsporné vaření bez tuku nebo s jeho minimálním množstvím.
 • Vhodné na všechny druhy zdoje tepla včetně indukce
 • Cca 10 mm silné dno z feromagnetické oceli vyráběné speciálně pro WOLL
 • Umožní vaření při nízkém tlaku nebo vaření v páře
 • Nádobí se velmi snadno čistí, lze jej mýt v myčce nádobí
 • Vaření v polotlakových hrnců WOLL je ztráta páry je snížena na minimum
 • Zachovávají svou specifickou vůni, tvar, barvu, vitamíny a stopové prvky
 • Robustní, tvarově stálé, s dlouhou životností – 25letá záruka na korpus nádobí

Polotlakové hrnce WOLL

Revoluční vaření Active Lite v kombinaci jedinečné technologie nalévání s patentovanou inovovanou poklicí Active Lite pro dokonalý chuťový zážitek. Woll Active Lite = dokonalost.

DIAMOND ACTIVE LITE je ideální pro základní vaření s pokličkou. Ztráta páry je snížena na minimum. Zelenina, maso a ryby si zachovávají svou specifickou vůni, tvar a barvu. Vitamíny a stopové prvky zůstávají zachovány. Tento zdravý způsob přípravy lze přirovnat ke klasickému vaření v páře.

Polotlakový hrnec 24 cm

Recenze zákazníků

Woll Diamond Active Lite Polotlakový hrnec, 24 cm
Super kvalitní materiál
Pokrmy se nepřipékají
Snadno se omývá
Perfektní pánev, kdejaký teflon se může jít vycpat.

Souhrn

Revoluce při vaření za mírně zvýšeného tlaku, tak by se dal popsat polo-tlakový hrnec, který kombinuje unikátní nepřilnavou technologie povrchů Woll s patentovanou poklicí, která je přizpůsobená vaření při mírně zvýšeném tlaku. 

5

Tlakové hrnce poskytují pohodlí, při kterém můžete snadno připravit lahodná jídla, jako například rýži a šťavnaté hovězí a drůbeží pokrmy. Ale co když byste chtěli přidat další přísady v průběhu vaření? Bohužel musíte počkat, až se uvolní veškerá pára – teprve pak lze do hrnce přidávat další ingredience.

To může být časově náročné, zejména pokud vaříte na více fází, a každá má odlišné ingredience. Odpouštěním páry a opětovným zavřením hrnce se navíc vytrácejí živiny a aroma.

Alternativou je vložit všechny přísady najednou, což může být problém, vzhledem k odlišné době vaření. Například brambory se vaří jinak dlouho než jiná zelenina, případně maso.

Za účelem vyřešení tohoto problému vynalezl Woll patentovaný nízkotlaký hrnec Woll Active Diamond Lite.

Tento jedinečný tlakový hrnec řeší výše uvedené a zajišťuje zdravější vaření. Revoluce v tradiční metodě tlakového vaření kombinuje inovativní patentované víko s nízkým tlakem, takže dokáže opravdové divy.

Chcete přidávat přísady během vaření? Přidejte brambory nebo zeleninu až poté, co je maso skoro uvařené. Chcete postupně kořenit? Jednoduše otevřete víko jednou rukou a přidejte ingredience dovnitř!

Kde koupit hrnce WOLL? Doporučujeme tyhle e-shopy:

Concept Plus

Tělo odlité do jednoho kusu disponuje skvělými vlastnostmi a především nepřilnavým titanovým povrchem složeným z několika vrstev. Multifunkční nepřilnavé nádobí s povrchem tvrzeným syntetickými diamanty, unikátní poklicí se třemi polohami.

Normální pozici – zajišťuje pomalé vaření

Zvýšená pozice – při vaření těstovinbramborrýže, ale je také rychlejší, jednodušší a umožňuje bezpečné slévání vody

Odkládací pozice při které je poklice umístěna na dosah ruky ale bezpečně tak, aby umožnila jednoduché míchání a udržení poklice v čistotě.

Hrnec s poklicí 24 cm

Recenze zákazníků

Skvělý nepřilnavý povrch
Poklice lze nastavit na 3 úrovně
Super kvalitní materiál
Jde o kvalitu za vyšší cenu, už jsem měla podobný hrnec a vydržel mi 10 let aniž by připaloval

Souhrn

Řada Diamond Concept Plus je inovativní řada kuchyňského nádobí z litého hliníku – představuje výhody a funkce jaké jste u tohoto typu produktu ještě neviděli. 

5