Jak vybrat příbory a který materiál je nejlepší?

Výběr správného příboru není jednoduchý úkol. Nože, lžíce, vidličky, lžičky by se vám měly líbit, odpovídat vašim nárokům na kvalitu a také splňovat požadavky na cenu. Pokud se zrovna chystáte příbory pořídit, poradíme vám, jak vybrat ty nejlepší. Je třeba totiž zohlednit více faktorů než jen vzhled.

Dostatečný počet příborů

Zásadní otázkou většinou je, kolik sad příborů rodina vlastně potřebuje – tedy kolik vidliček, nožů a lžic. Nejčastěji se příbory prodávají v sadě po 24 kusech, které obsahují vidličku, nůž, lžíci a kávovou lžičku. Větší sady – tedy ty po 30, 60 a 72 dílech už většinou obsahují i servírovací a dezertní příbory a hodí se pro opravdu velké rodiny nebo při velkých oslavách.

Jaký materiál vybrat?

Odborníci doporučují nerezovou ocel 18/10 nebo 18/0. Co je označení 18/10 nebo 18/0? Že do slitiny železa s uhlíkem bylo přidáno 18 % chromu a 10 nebo 0 % niklu, přičemž nikl zvyšuje pevnost. Kvalitní nerezové příbory jsou odolné proti poškrábání a působení kyselin, jsou snadné na údržbu (lze mýt v myčce) a neovlivňují chuť jídla.

Příbory WMF jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli a některé jsou až 150x odolnější než běžné příbory, díky speciální ochranné vrstvě Cromargan protect®, která brání mechanickému poškození příborů. 

Příbor ze stříbra

Tradiční německý výrobce exkluzivních stříbrných produktů Robbe & Berking se věnuje zpracování stříbra již téměř 150 let. Prémiové stříbrné produkty jsou oceňovány znalci po celém světě. Příbory Robbe & Berking zdobí slavnostní tabule milovníků tradic, luxusu a kvality. Pyšní se jimi ty nejvybranější hotely, restaurace i velké přepychové jachty.

Ostfriesen 24 ksAlt-Faden 24 ks

Dřevěná rukojeť či nerezová?

Pod dřevěnou rukojeť se snadno dostanou zbytky jídla a v různých záhybech se bude držet špína. Dřevo snižuje životnost a nenáročnou údržbu nerezové oceli, protože dřevo nesmí zůstat delší dobu vlhké.

Celonerezový příbor není tak náročný na udržování - jsou vhodné do myčky.

Desing

U celonerezových je velkou výhodou, že se hodí prakticky k jakémukoliv stylu i barevnosti stolování. U kvalitních nerez značkových příborů jsou v nabídce obvykle čtyři povrchové úpravy – leštěná, pískovaná, broušená a zlacená.

Nejprodávanější příbory za rok 2020

WMF Dune 30 ksSambonet 24 ksVilleroy & Boch Arthur 30 ksWMF Atic 30 ks

Villeroy & Boch Arthur 68 ks

Recenze zákazníků

Úžasný design
Kvalitní zpracovani
Vyvážené designové příbory
Elegantní příbory, kupovala jsem jako dárek, měly velký úspěch

Souhrn

Křivky tohoto setu, které jsou jemné a zaoblené, mají nestárnoucí nadčasový design, který je ideálním společníkem k porcelánovému nádobí. Tento set příborů pro 12 osob je ideální volba při slavnostnějších událostech i při každodenním stolování. Příbory jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli 18/10 (jsou tedy vhodné i do myčky nádobí).

5

WMF Příbor Boston

Recenze zákazníků

Příbory používám na denní potřebu, jsem spokojená. Doporučuji každému ať si tyto příbory zakoupí. 
Příbory vypadají velmi elegantně.
Luxusní vzhled
Moderní design, elegentní a velmi dobře snášejí mytí v myčce na nádobí

Souhrn

WMF příbor Boston v moderní hladké formě bez nadbytečných vzorů je nekomplikovaný pro každodenní použití. Příborů jsou v souladu tak, aby mohl být kombinován s moderními i tradičními prvky.

1.3

Zwilling Příbor Běla 30 ks

Recenze zákazníků

Příbor velmi elegantní, designově čistý
Velice příjemné do ruky, jednoduché
Přes rok vybírám příbory a tyhle mi vážně sedli do oka, krásně provedené a vypadá, že i kvalita bude top

Souhrn

Elegantní, precizně zpracované a optimálně vyvážené příbory. Jemný až subtilní vzhled, plynulý přechod mezi jednotlivými částmi a lehce zahnuté konce rukojetí činí tento příborový set nadčasový a ideální pro každodenní používání.

5

Jak pečovat o příbor?

  • Umyjte příbory před prvním použitím a také po každém dalším použití
  • Nenechávejte příbory namočené ve vodě přes noc. Minerální soli obsažené ve vodě mohou poškodit jejich povrch
  • Nenechávejte zaschnout potravinové kyseliny, které jsou obsaženy v hořčici, marinádě, salátových zálivkách, ovoci, kompotech, ovocných jídlech
  • Příbory rovnejte do myčky tak, aby čepele nožů, hroty vidliček a prohlubně lžic směřovaly vždy nahoru
  • Příbory vyjměte ihned z myčky po ukončení zvoleného programu, aby kondenzací vodních par nevznikly skvrny
  • Příbory dosucha otřete měkkou utěrkou
  • Vždy dodržujte pokyny výrobce myčky nádobí a návod na použití chemických čisticích prostředků.

Doporučujeme vám příbory mít bezpečně uloženy. Tyto dva organizéry značky Joseph Joseph mají univerzální využití - na uskladnění příborů či kuchařských nožů. Přehledný systém uložení příborů, nožů nebo náčiní vám poskytnou přizpůsobitelné přihrádky, které jsou vhodné pro většinu zásuvek. Délku zregulujete podsunutím menšího dílu.

Přizpůsobitelné přihrádky na příbory šedéPřizpůsobitelné přihrádky na příbory

Speciální příbory

Steakové příbory jsou ideální na konzumaci grilovaného masa, které je výjimečně chutné, pokud je zvenku křupavé a uvnitř krásně šťavnaté. Steakový nůž má velice ostrou čepel ze speciální nožířské oceli, opatřenou vroubkovaným zábrusem, která si s tímto masem hravě poradí.

WMF Nuova 12 ksWMF Steak Set 12 ksWMF Ranch 12 ks

Příbor na ryby Nuova se používá výhradně na rybí filety nebo celou rybu. Nůž je tupý s hranou zalomenou do špičky, takže připomíná dlouhou lopatku. Tímto nožem se totiž křehké maso nekrájí, ale jen lehce odděluje od kostí.

Vybírejte příbor podle značek.

 Příbory WMF jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli a některé jsou až 150x odolnější než běžné příbory, díky speciální ochranné vrstvě Cromargan protect®, která brání mechanickému poškození příborů. 

Příbory značky Zwilling patří k těm dražším, ale vyrobeny jsou z nejkvalitnější nerezové oceli a kvalita technického zpracování vás uchvátí při každém doteku.

Ať už jde o každodenní stolování nebo speciální příležitost v podobě narozeninových oslav, svátečních večeří či svatebních hostin, příbory Villeroy & Boch vás nezklamú.

Pokud se vám líbí retro design příbory Stelton si zamilujete.

menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram