Průvodce TEFAL Optigrillů + tipy jak vybrat Optigrilly

Elektrické grily

Elektrické grily  jsou optimálním řešením pro ty, co nemají vlastní zahradu a nechcete obtěžovat sousedy zápachem z grilováním. Elektrické grily samozřejmě nejsou limitovány jen na vnitřní použití. Gril lze vzít i na zahradu, terasu, balkon pokud samozřejmě ho máte kde zapojit do zásuvky.

Grily vynikají svou rychlostí a jednoduchostí. Různé typy grilů mají zabudované vyspělé technologie, díky kterým budete mít teplotu grilu a masa pod úplnou a detailní kontrolou.

Základní parametry

Automatický senzor grilování

Automatického senzoru grilování rozezná počet a šířku porcí a automaticky nastaví teplotu a čas grilování. Průběžně vás informuje o stavu propečení a signalizuje změnu pro dosažení těch nejlepších výsledků.

9 automatických programů

Před grilováním si zvolíte, kterou potravinu chcete grilovat: burger, drůbež , panini / sendvič, klobása, hovězí steak, vepřový steak, slanina, ryba, mořské plody.

Možnost nastavení – manuální režim:
Tradiční gril pro ruční ovládání, včetně 5 různých nastavení teploty
(od 120 ° C do 270 ° C)

Barevný indikátor

Znázorňuje průběh grilování. Indikátor ukazuje stav propečení a každou fázi hlásí zvukovým signálem, aby vám oznámil, kdy je jídlo připraveno podle vašeho přání!

Růžová barva – zahřívání
Modrá a zelená barva – začátek přípravy
Žlutá barva – “krvavý” steak (rare steak)
Oranžová barva – “medium” steak
Červená barva – “dobře” propečený (well done)

Jak vyčistit grily?

Před vyčistetním grilu nechte gril úplně vychladnout (1 hodinu). Zaschlé velké nečistoty odstraňte dřevěnou nebo plastovou špachtlí. Houbičku namočte do teplé vody a troškou šetrného čisticího prostředku. Gril nenemáčajte do vody ani nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky.

Nepřilnavé grilovací pláty a odkapávací nádoba jsou vhodné do myčky.

TIP: Steakové nože

Steakové nože pro snadné krájení steaků, bifteků i grilovaného masa. Čepele nožů jsou vroubkované, velmi ostré a mají dlouhotrvající ostrost. Umožňují krájet steak bez porušení masných vláken a struktury masa.Kde koupit steakové nože? Doporučujeme tyhle e-shopy:

Kde koupit steakové nože? Doporučujeme tyhle e-shopy: