Parní hrnce WMF: 4 rady jak na zdravé vaření v páře

Vyvážená strava je pro zdravý životní styl nepostradatelná. Začíná to výběrem zdravých a kvalitních potravin a končí šetrným způsobem vaření. Cílem by mělo být vstřebat co nejvíce živin při každém jídle. Nejlepším a nejjednodušším způsobem přípravy pokrmů je použití parního hrnce.

Při vaření v páře, zejména při vaření zeleniny, masa a ryb, jsou obsažené vitamíny chráněny tím nejlepším možným způsobem. Přečtěte si více o zdravém vaření v páře nebo si prohlédněte všechny parní hrnce WMF přímo v našem obchodě.

Jak funguje parní hrnec?


Vaření v páře probíhá na velmi jednoduchém principu: ve spodní části parního hrnce se ohřeje voda a začne se vařit. Pokrm ve vložce nahoře je obklopen vznikající horkou párou a v jejím žáru se jemně vaří. Nezáleží na tom, zda chcete v páře vařit maso, ryby nebo zeleninu. V praktické kuchyňské pomůcce, která se často označuje také jako parní vařič nebo pařák, lze připravovat i dezerty.

Aroma parní kastrol WMFAroma parní pekáč WMFParní hrnec Mini WMF
Doporučujeme e-shop Kulina.cz

Na rozdíl od běžného vaření tak potraviny nejsou přímo vystaveny působení vody nebo extrémně horkého povrchu fritézy. Tímto způsobem se při vaření v páře zachovají důležité vitaminy a další živiny, které by se jinak ztratily. To je zajištěno také vytěsňováním kyslíku horkou párou, které probíhá ve vašem parním stroji zcela nepozorovaně. Kromě vitamínů se při vaření v páře zachovává také barva, tvar a konzistence příslušných potravin.

Těšte se na voňavou cestu za původem chuti s parními hrnci WMF!

Vaření v parních hrncích WMF

  • Ochrana vitamínů, živin a chutí
  • Konzistence a barva potravin zůstává zachována
  • Souběžná příprava bez míchání chutí
  • Podstavec TransTerm® pro všechny typy sporáků: Použití na jakémkoli sporáku včetně indukčního
  • Vyrobeno z vysoce kvalitního materiálu Cromargan®
  • Materiály vhodné pro mytí v myčce nádobí
  • Tepelně odolné duté rukojeti
  • Žádné vysychání

Materiály a triky parních vařičů WMF


Kompaktní parní vařiče WMF přesvědčí nejen svou funkčností, ale také vysokou kvalitou a odolností. Díky detailně vybraným materiálům je každý model spolehlivým pomocníkem v každodenní kuchyňské rutině:

Cromargan®: Vysoce kvalitní nerezová ocel Cromargan® 18/10 je nezničitelná, snadno se čistí a je bez zápachu a chuti. Všechny parní hrnce WMF jsou vyrobeny z tohoto materiálu a těží z jeho optimálních vlastností.

Podstavec pro celoplošná kamna TransTherm®: Praktická základna TransTherm® pro všechny typy sporáků odpovídá svému názvu, takže můžete používat různé modely napařovačů na všech typech sporáků. Kromě toho je teplo rozváděno obzvláště rovnoměrně po celé základně parního hrnce, takže je dodáváno přesně a energeticky úsporně.

Skleněná poklice: Průhledné poklice parních hrnců WMF jsou vyrobeny z kvalitního žáruvzdorného skla. Díky tomu budete mít vždy přehled o jídle.

Silikonový okraj: V závislosti na modelu jsou víka parních hrnců opatřena silikonovým okrajem pro utěsnění. Odolný materiál je bez chuti a odolný vůči kyselinám. Navíc izoluje hluk z parního hrnce, takže kouzlo páry téměř neuslyšíte.

Rukojeti: Duté rukojeti, kterými jsou parní hrnce WMF vybaveny, vám nesmírně usnadní manipulaci. Při vaření v páře se teplo přenáší na studené rukojeti až po velmi dlouhé fázi vaření, takže ve většině případů můžete pracovat i bez chňapek.

Všechny použité materiály jsou díky své robustnosti a vysoké kvalitě snadno ovladatelné a snadno se udržují. Po použití napařovač co nejdříve vyčistěte a poté jej uložte do sucha. Všechny materiály lze mýt v myčce nádobí. Pokud zůstanou odolné zbytky jídla, můžete je po namočení odstranit měkkou houbou. Nepoužívejte čisticí prostředky obsahující písek. Pokud jsou skvrny nebo změna barvy způsobeny vodou obsahující vápno, lze použít Purargan® nebo octovou vodu. Parní vařič pak bude opět zářit ve své bývalé kráse!

Elektrické parní vařiče: Jednoduché vaření v páře bez sporáku


Rádi byste vařili v páře, ale nemáte poblíž kamna nebo jsou již obsazena jinde? Ani to není problém. Elektrický parní hrnec, známý také jako volně stojící parní hrnec, je ideální alternativou pro vaření v páře bez použití sporáku, který najdete mezi produkty WMF KÜCHENminis. Malý napařovač stačí umístit v dosahu zásuvky a můžete začít. Štíhlý, vysoce kvalitní design se hodí do každého prostředí a je praktickým pomocníkem v kuchyni pro zdravý životní styl. Zjistěte více informací o elektrickém napařovači od společnosti WMF!

Kde koupit parní hrnce? Doporučujeme tyhle e-shopy:

Green Tool: ekologická kolekce od Eva Solo speciálně pro přípravu zeleniny

Série Green Tool od Eva Solo se skládá z funkčního a ekologického kuchyňského náčiní s plastovými rukojeťmi vyrobenými z 50% pšeničné vlákniny. Materiálová kombinace se vyznačuje životností a tepelnou odolností a přináší do kuchyně kus přírody. Díky ergonomicky tvarovaným rukojetím se…

Jak vybrat pánev na palačinky a lívance

Při pečení palačinek je rozhodující pánev, na které se pečou. Na správně zvolené pánvi jsou palačinky radost. Jak vybrat pánev na palačinky, na které se nám upečou ty nejchutnější placky? Podívejme se, co má pánev na palačinky, kterou její ostatní…

5 nejlepších titanových pánví 2022

Jak si vybrat titanové pánve a jejich výhody jsme si již řekli v tomto článku: 10 VÝHOD TITANOVÝCH PÁNVÍ Podívejme se nyní na TOP 6 titanových pánví, které doporučujeme. Nejlépe hodnocená titanová pánev Titanová pánev na indukci Ø 28 cm…

Jak vybrat kuchyňský nůž: 11 tipů a kompletní návod

Kompletní návod jak vybrat kuchyňský nůž v 2021. Přehled všech parametrů a výběr nejlepších kuchyňských nožů na trhu. 11 praktických tipů. Víte, jaký je rozdíl mezi vykosťovacím a příborovým nožem? Jaký je nejlepší typ nože na krájení hovězího masa? A…

Srovnání materiálů nádobí: Výhody a nevýhody

Litina Litina je jedním z nejuniverzálnějších materiálů na vaření. Je odolná, velmi dobře vede teplo a lze na ní vařit téměř kdekoli – od sporáku přes troubu až po gril. Litina má špatnou pověst, protože je notoricky známá tím, že…

Jak vybrat nádobí na indukci a 8 výhod indukce

Indukční vaření funguje tak, že se mezi hrncem a magnetickými cívkami pod varnou plochou vytvoří magnetické pole. Energie vytvořená v elektromagnetickém poli ohřívá obsah hrnce. Mnoho domácích kuchařů dává přednost indukčnímu vaření. Jaké jsou výhody indukčního vaření? Je energeticky úspornější…