Staub – litinové nádobí

O značke Staub

Každý jedinečný litinový kus je výsledkem tradičního výrobního procesu ze srdce Francie. Pomocí inovativních výrobních metod společnost Staub optimalizovala výhody vaření v litině a vytvořila jedinečný produkt, který přesvědčil špičkové kuchaře po celém světě. Také vy si nyní můžete užít výhody produktů Staub .

Litinové hrnce se používají již více než 2000 let. Už dlouho jsou oceňovány pro svou trvanlivost a schopnost udržovat a rozvádět teplo. Není neobvyklé, že se tyto cenné předměty předávají další generaci. Následné smaltování se nyní stalo dalším významným vývojem v tomto tradičním materiálu.

STAUB pochází z Francie, respektive z Alsaska, francouzského regionu proslulého po celém světě svou kulinářskou tradicí a dobrým jídlem. STAUB se specializuje na litinové a keramické nádobí pro domácí kuchaře i profesionály, kteří hledají autentický a emotivní zážitek z vaření a chuti.

Produkty STAUB dokonale kombinují tradiční řemeslné zpracování s nejmodernější technologií. Slavní restauratéři z celého světa oceňují vysokou kvalitu nádobí STAUB. To se však nepoužívá pouze v kuchyních prestižních restaurací, ale také v domácí kuchyni.

Výhody smaltované litiny

  • U všech ingrediencí jsou zachovány nutriční hodnoty a plné aroma.
  • Maso se nevysuší a zelenina zůstane měkká.
  • Ať už v Cocotte od STAUB připravujete jakékoli pokrmy, můžete se spolehnout na chutný a výživný výsledek vaření.
  • Litina je silná slitina železa obsahující uhlík, která je jedním z nejlepších materiálů pro zadržování tepla, jeho opětovné uvolňování a rovnoměrné rozdělování.
  • Když je litina zahřátá, můžete díky tepelně úsporným vlastnostem na plotýnce snížit stupeň. Tak bude možné pokrm vařit, avšak zároveň ušetřit energii.
  • Litina také udržuje věci chladné. Pokud své litinové nádobí před podáváním jídla zmrazíte, zůstane na stole dlouho studené.
  • Smalt se skládá hlavně ze skla, a je extrémně odolný.
  • Smaltovaná litina je vhodná pro všechny varné desky včetně indukce.

Výroba litinových hrnců Cocotte

Tavení

Každý kus Staub se vyrábí jednotlivě pomocí tradičního výrobního procesu. Během výroby je každá položka vizuálně nebo technicky zkontrolována až stokrát, aby bylo zajištěno splnění našich přísných standardů kvality.

Formy

Výrobní proces začíná vytvořením příslušných hliníkových forem. Potom může být roztavená surovina odlita do jednotlivých forem, které jsou po použití zničeny.

Čištění plastem

Prvním úkolem důkladného otryskání je uvolnění odlitků z formy a odstranění veškerého přebytečného kovu.

Smaltování

Odstraňování nerovností nyní umožňuje ještě přesnější tryskání. To je přípravou na dvě až tři vnitřní a vnější vrstvy smaltování. Poslední fází výrobního procesu je vypalování při 800 °C po dobu 30 minut.

Umění barev

Díky sytému zabarvení lesklé smaltované povrchové úpravy je nádobí Staub ozdobou jídelního stolu. Minimálně dvě vrstvy smaltu dodávají litinovému nádobí Staub trvalý lesk a syté barvy.

Unikátní smaltování “Majolica” se skládá 100% ze skla. Speciální barevná technika “Majolica” se používá k dosažení jedinečného lesklého smaltu a sytých intenzívních odstínů.

Barevná technika “Majolica” má tři smaltované vrstvy – první vrstva se nanáší při přípravě surového železa k zajištění kvalitního povrchu a k vyhlazení nerovností, druhá vrstva vytváří efekt lesku. Třetí vrstva zajišťuje brilantní barevnou intenzívní sytou barvu.

TOP litinový hrnec Cocotte Staub

Litinový hrnec s poklicí Staub Cocotte, višňová, 26 cm / 5,2 l

Recenze zákazníků

Litinový hrnec s poklicí Staub Cocotte
Nádherný vzhled, výjimečné provedené
Dobrá chuť masa, skvělé rozložení teploty hrnce.
Vypadá hezky
Masívní kus nádobí

Souhrn

Litina je velmi odolná vůči teplotním šokům, ale také je odolná vůči poškrábání. Uzavřená cirkulace a malé výstupky na spodní straně poklice vytvářející ideální podmínky pro pomalé vaření a dušení.

5

TOP najprodávaneší barvy

Tmavě modrá barva

Atraktivní tmavomodrý smalt Majolica ze 100% skla, nejprodávanější mezi barvami Majolica.

Bazalkově zelená

100% skleněná smaltovaná bazalkově zelená Majolica připomíná bylinky a zeleninu svým přirozeným zeleným odstínem.

Skořicová barva

Podzimní skořicová Majolica (100% skleněný smalt), připomínající koření, semínka a exotickou kuchyni.

Grenadine barva

Slavnostní granátová barva ze 100% skleněného smaltu, která svým hlubokým vínovým zbarvením připomíná Vánoce.

Inovativní poklice Staub

Propracovaný design a optimalizovaná hmotnost ploché poklice se speciálně tvarovanou spodní stranou zajišťují vynikající vlastnosti zadržování vlhkosti. Aroma Rain od značky Staub zajišťuje rovnoměrný a nepřetržitý účinek cirkulace vlhkosti a udržuje jídlo šťavnaté a plné chuti.

o 10 % více vlhkosti

Po 55 minutách vaření je v nádobí Staub Cocotte o 10 % více vlhkosti než v konkurenčních výrobcích. Výrobky byly testovány nezávislou laboratoři Cetim Cermat (11/2009).

9 x efektivnější

Systém plynulé cirkulace vlhkosti zajišťuje optimální zadržování vlhkosti a její rovnoměrnou distribuci v celém hrnci. Tento systém je 9 x účinnější než při vaření s tradičními zakřivenými poklicemi.

Časté otázky

Proč litina?

– Litina dlouhodobě udržuje a rovnoměrně distribuuje teplo.
– I deálně se hodí pro pomalu vařené pokrmy.
– Litina je ideálním řešením pro začátečníky i profesionály.
– Materiál je opakovaně použitelný!

Proč bych si měl koupit smaltovaný litinový výrobek od společnosti Staub?

– Výrobky Staub používají a doporučují největší kuchaři na světě.
– Kondenzace pod víkem zajišťuje nepřetržitou cirkulaci vlhkosti.
– Černý matný vnitřní smaltovaný povrch.
– Dlouhá životnost díky odolnému materiálu.
– Nezabarví se ani nezreziví.
– Odolný proti poškrábání.
– Čím déle se Cocotte používá, tím chutnější jsou pokrmy! Je to proto, že tuk, který používáte při vaření, proniká do pórů matné skloviny a vytváří přirozený a hladký nepřilnavý povrch.
– Hladký smaltovaný základ (modrý na černém Cocottes) lze použít na všechny varné desky včetně indukce.
– Masivní mosazná madla na víku pro černé Cocottes a poniklovaná nerezová ocel pro všechny ostatní barvy.

Proč jsou výrobky Staub tak těžké?

– Všechny produkty Staub jsou vyrobeny z vysoce kvalitní litiny. Litina je ze své podstaty těžká a použití smaltované litiny nabízí celou řadu výhod.
– Pomalý proces vaření při nízkých teplotách dává vašemu jídlu intenzivnější chuť.
– Udržuje jídlo dlouho teplé, dokud nebudete připraveni jej servírovat.
– Těžké víko zajišťuje zadržování vlhkosti a intenzivnější chuť pokrmů.
– Dno se nedeformuje, ale zůstává ploché a hladké.

Jaké druhy produktů bych měl použít k vaření?

Doporučujeme používat plastové, silikonové nebo dřevěné nádobí, aby nedošlo k poškrábání povrchu smaltu.

Jaký je účel malých hrotů ve víku?

– Tyto hroty jsou neodmyslitelnou součástí našeho speciálního procesu pro nepřetržité podlévání. Zajišťují vaření pokrmu, a zároveň rovnoměrně distribuují kondenzovanou vodu po povrchu pokrmu (nejen na okraji, jako u tradičních zakřivených poklic).
– Použití Cocotte od společnosti Staub vám zaručí skvělý chuťový zážitek!

Mohu své výrobky Staub mýt v myčce?

Ano, ale doporučujeme je vyčistit ručně. Staub zaručuje špičkovou kvalitu produktů, proto je také třeba pečlivě o ně pečovat. Dodržování našich pokynů k údržbě a používání zajistí, že budete moci svoje nádobí Staub používat po dlouhou dobu.

Jak mám čistit své výrobky Staub?

Váš hrnec Cocotte lze snadno vyčistit běžným čisticím prostředkem a vodou. K čištění produktů Staub nepoužívejte žádné drsné prostředky ani abrazivní houby. K odstranění odolných nečistot doporučujeme namočit Cocotte do teplé vody s trochou mycího prostředku, dokud nebudou odstraněny všechny zbytky.

Proč se na mém pekáči tvoří hnědé skvrny?

To je přirozený důsledek pomalého procesu vaření. Většinu hnědých skvrn lze odstranit třením neabrazivním čisticím prostředkem. Čas od času použijte štětec k naolejování vnitřku vašeho hrnce Cocotte jakoukoli běžnou značkou rostlinného oleje, a před uskladněním odstraňte veškeré zbytky oleje. Tím zajistíte, že si váš produkt zachová svůj lesk.

Je povrch smaltu odolný proti poškrábání?

Ve Staubu používájí nejmodernější černý matný email, který je obzvláště odolný proti poškrábání. Původně byl navržen pro velmi časté použití v restauracích.
Přestože je náš černý matný povrch obzvláště odolný proti poškrábání, je nejlepší postupovat podle tipů pro správné použití. Smalt se může poškrábat, pokud se srazí s jinými předměty, nebo se může odštípnout, pokud výrobek spadne na podlahu. Vždy se ujistěte, že litinové výrobky zahříváte pomalu. Začněte zpočátku několika minutami při nízké teplotě. Poté oplachujte studenou vodou po dobu nejméně 15 minut.

Musí být produkty Staub vypáleny?

Všechny produkty Staub jsou smaltované jak na vnější, tak na vnitřní straně. Doporučujeme, abyste před prvním použitím produkt omyli teplou vodou a nechali důkladně zaschnout. Na vnitřní povrchy produktu naneste trochu rostlinného oleje, zahřejte jej na nízkou teplotu a poté po několika minutách přebytečný olej odstraňte. Produkt lze nyní použít.

Jaké jsou výhody černého matného smaltu nad lesklým smaltem?

Černý matný smalt je prakticky nezničitelný a poskytuje vynikající výsledky při vaření. Váš Staub Cocotte se bude postupně vypalovat, protože tuky používané při vaření pronikají do pórů černé matné skloviny. Černý matný smalt bude postupně nahnědlý, což zajistí lepší výsledky vaření při každém použití!

Mají produkty Staub nepřilnavé vlastnosti?

Povrch černého matného smaltu není pokryt zvláštním nepřilnavým povrchem. Použití oleje zabrání tomu, aby se vaše potraviny přichytávaly – k přípravě pokrmů je vždy zapotřebí trochu oleje. Po nějaké době se ve vašem Staub Cocotte vytvoří přirozený nepřilnavý povrch stejným způsobem, jako při vypalování produktu z čisté litiny.

Na jaké teplotě bych měl vařit?

Doporučujeme dusit na středním ohni, který se postupně snižuje. Kvůli dobrému rozložení tepla litiny není nutné vařit při vysokých teplotách. Pokud ale chcete vařit při vysokých teplotách, měli byste teplotu postupně zvyšovat, abyste zabránili tepelnému šoku.

Na jakou teplotu bych měl ohřívat vodu v konvici Staub?

Kvůli dobrému rozvodu tepla litiny není nutné nastavit čajovou konvici na maximální teplotu, aby se voda dostala do varu. Voda se bude vařit i při nízkém stupni, čímž se zabrání škodlivému tepelnému šoku.

Lze výrobky Staub použít i na sklokeramické varné desky?

Ano. Výrobky Staub lze použít na všechny typy plotýnek včetně indukce. Výrobky s černě matným vnějškem jsou na spodní straně potaženy modrým smaltem, který chrání vaše citlivé varné desky.

Jsou rukojeti horké?

Ano. Všechna madla víka jsou vyrobena z mosazi nebo poniklované nerezové oceli a jsou odolná vůči teplotám do 250 °C. Abyste se vyhnuli popáleninám, vždy, když se dotýkáte svých výrobků Staub, používejte utěrky nebo rukavice.

Jaké záruky nabízí Staub?

Na litinové nádobí Staub se nabízi 30letá záruka.

Jaký je účel tří vyvýšenin na okraji poklice?

Tyto vyvýšeniny stabilizují poklici, když je umístěna na hrnec.

Jaký je význam písmen (A, B, C, D atd.) a čísel vyrytých na konkrétních místech na nádobí?

Jedná se o symboly, které jsou součástí výrobních forem. V závislosti na velikosti produktu lze do jedné formy odlévat současně několik produktů (např. jedna forma obsahuje několik víček). Pokud je na výrobku zjištěna závada, můžeme pomocí tohoto čísla určit příslušnou polohu formy a přijmout nezbytná opatření k zajištění bezchybného výrobku. Písmena nebo číslice nemají nic společného s kvalitou produktu (2. volba nebo B-zboží)

Jsou silikonové rukojeti od Staub bezpečné?

Ano, do maximální teploty 200 °C. Před vložením Cocotte do trouby však můžete jednoduše rukojeti odstranit.

Z čeho se skládá litina?

Litina je sloučenina železa obohaceného uhlíkem. Obsahuje také silikon, mangan, fosfor a síru.

Cocotte višňová 24 cm / 3,8 lCocotte Grenadina 24 cm / 3,8 lCocotte černá 31 cm / 5,5 l

3 neobvyklé hrnce značky Staub

Hrnec ve tvaru dýněHrnec ve tvaru paprikyHrnec ve tvaru rajčata