10 VÝHOD TITANOVÝCH PÁNVÍ

Titanové pánve nabízejí momentálně nejlepší ze všech dostupných nepřilnavých povrchů a vyhovují zdravé přípravě potravin. Lité hliníkové jádro zodpovídá za perfektní vedení tepla a tím každý den šetří peníze za energie. 
Tělo nádoby ze slitiny hliníku, křemíku a hořčíku bylo vyráběno metodou gravitačního lití do licích forem. Touto technologií se vyráběly silnostěnné odlitky nádob se dnem o tloušťce cca 1 cm a stěnou 5 mm.  Odlitek nádoby byl následně zbaven otřepů a jeho povrch upraven na předem definovanou drsnost.

10 VÝHOD TITANOVÝCH PÁNVÍ

  • Masivní, tvarově stálé, pro svou kvalitu vhodné i pro profesionální kuchaře
  • Extra rezistentní nepřilnavý povrch pro zdravé vaření bez tuku
  • Tvrzený, odolný proti poškrábání, vyroben bez PFOA
  • Díky vysoké odolnosti povrchu lze použít i kovové kuchyňské náčiní
  • K přípravě choulostivých potravin i pro smažení při vysokých teplotách
  • Dokonalá distribuce a akumulace tepla, přenos tepla po celém povrchu
  • Spoří až 1/3 energií oproti tradičním nerezovým pánvím
  • Na všechny zdroje tepla, ideální na indukční plotýnce
  • Zesílené okraje pro lepší odolnost proti nárazům
  • Kombinuje řemeslné zpracování s inovačními technologiemi

6 nejlepších titanových pánví

Titanová pánev na indukci Ø 24 cm s odnímatelnou rukojetí Titanium Nowo WOLLTitanová pánev Wok na indukci Ø 32 cm Titanium Nowo WOLLTitanová pánev na indukci 28 x 28 cm s odnímatelnou rukojetí Diamond Lite WOLL
Titanová pánev na indukci 30 x 26 cm s odnímatelnou rukojetí Diamond Lite WOLLTitanová indukční pánev na soté Ø 28 cm s odnímatelnou rukojetí Titanium Nowo WOLL
Titanová pánev na indukci Ø 26 cm s odnímatelnou rukojetí Titanium Nowo WOLL

KDE KOUPIT TITANOVÉ PÁNVE


Proč si koupit titanovou pánev WOLL

Titan je tvrdý, velmi odolný a dokonale nepřilnavý. I zde však rozhoduje způsob výroby i nanášení povrchu na tělo pánve, které je zpravidla z hliníku, o jehož pozitivních vlastnostech už od nás víte. Pokud nechcete dělat kompromisy, kupte si špičkové německé pánve Woll.

WOLL profesionální lité výrobky zastupují produkty “Made in Germany” vyrobené při nejvyšší kvalitě zpracování. Ta je během procesu výroby nádobí také průběžně kontrolována. Technologie, které společnost WOLL používá, jsou navíc šetrné vůči životnímu prostředí, mají nízké emise oxidu uhličitého. Všechno nádobí WOLL z vysoce kvalitní kultivované hliníkové slitiny je lité ručně, čímž se odlišuje od běžné anonymní tovární výroby. Pomalé ruční lití totiž předchází vzniku vzduchových kapes, které snižují kvalitu materiálu.

Na vzniklý hliníkový odlitek je naneseno ještě několik vrstev pro vyšší nepřilnavost a odolnost nádobí. Předtím však dochází k několikanásobnému zbrušování jeho povrchu pískováním. Tělo pánve či hrnce je v dalším kroku tvrzeno částicemi titanu a vypalováno plasmovou tryskou při extrémní teplotě přesahující 20 000 °C. Nádobí je tak tvarově stálé a odolné proti mechanickému poškození. Druhá vrstva chrání proti korozi materiálu, třetí pak zajišťuje vynikající antiadhezní vlastnosti. Poslední svrchní tvrzená vrstva je nepřilnavá, dvakrát tvrzená za pomoci částic diamantu, nejtvrdšího nerostu naší planety. Pro své výjimečné vlastnosti je chráněná výrobním tajemstvím.

Vysoce kvalitní nepřilnavý povrch odolá díky speciálnímu výrobnímu procesu i mytí v myčce nádobí nebo dokonce použití kovových kuchyňských nástrojů. (Pro delší životnost vašeho nádobí však doporučujeme použití šetrnějšího dřevěného nebo silikonového náčiní.) Speciálně tvrzený nepřilnavý povrch společnosti WOLL se osvědčil pro zdravé vaření s malým množstvím tuku, či případně bez něj. Je bezpečný a neobsahuje PFOA. Výsledné pokrmy jsou tak bohaté na vitamíny. Díky teplené odolnosti až do 250 °C je vhodný nejen pro choulostivé potraviny, ale i ke smažení při vysokých teplotách. Nádobí Diamond Lite také velmi dobře odolává teplotním šokům, lze jej dokonce prudce zahřát bez použití tuku. Díky nadstandardním nepřilnavým vlastnostem se nádobí velmi snadno čistí.

KDE KOUPIT TITANOVÉ PÁNVE


Nejčastější dotazy

⭐ Jaká je průměrná cena titanových pánví?

Nejlevnější titanové pánve se pohybují kolem 800 Kč, kvalitnejší začínají od 1500 Kč a nejlepší od 2500 Kč.

⭐ Kterou značku titanové pánve koupit?

Doporučujeme 3 značky: Tefal, Zwilling a WOLL. Vybrat si je můžete v kategorii Titanové pánve.

⭐ Kde koupit titanové pánve?

Doporučujeme 3 e-shopy: CHEFSHOP.cz, POTTENPANNEN.cz a KULINA.cz

Výhody titanových pánví do detailu

Zdravé vaření je možné
Díky nepřilnavému povrchu můžete vařit jídlo na menším množství oleje nebo másla. Můžete jít dokonce ještě dál a vařit jídlo bez použití másla, ghí nebo oleje!

Protože je titan nereaktivní, nereaguje a nemění chuť jídla, což zaručuje lepší zážitek z vaření a jídla.

Trvanlivost
Titan je jedním z nejodolnějších kovů. I když může být titanová sada nádobí dražší než jiné typy, vydrží dlouho. Některé značky jsou si dokonce tak jisté svou odolností, že poskytují doživotní záruku.

To znamená, že titanové nádobí nabízí v porovnání s jinými křehčími možnostmi, jako jsou keramické hrnce a pánve, skvělý poměr ceny a výkonu.

Při vystavení kyslíku vytváří titan oxid titaničitý, který chrání kov před degradací. Titan se neohýbá ani neláme, ani když do něj někdo udeří, takže je vynikající volbou pro náročné použití. Je odolný proti deformacím nebo promáčknutí a má vynikající poměr ceny a kvality.

Lehké nádobí
Pokud se chystáte cestovat nebo vařit mimo domov, titanové hrnce a pánve jsou ideální volbou. Jsou lehké a snadno se přenášejí, takže jsou ideálním společníkem na cesty.

Krátká doba vaření
Titan vede teplo za krátkou dobu. Díky tomu se při používání titanového nádobí výrazně zkrátí doba vaření. To je velké plus a může vám pomoci minimalizovat čas strávený v kuchyni a maximalizovat čas strávený vychutnáváním chutných jídel, která připravíte!

Odolnost proti poškrábání
I když používáte nádobí s příměsí titanu, všimněte si, že vaše hrnce a pánve jsou odolné proti poškrábání. Titan se přidává do keramického povlaku, aby se zvýšila jeho pevnost a získal povrch odolný proti oděru. Vaše nádobí bude vždy vypadat jako nové, protože povlak se jen tak nepoškrábe.

Ať už používáte jakékoliv nádobí, vždy doporučujeme plastové, silikonové nebo dřevěné náčiní. Je to vždy nejbezpečnější varianta a zabraňuje jakémukoli poškození povrchu. Titanové nádobí je však šetrnější. I když omylem použijete kovové náčiní, vaše nádobí se většiny škrábanců zbaví.

Nenáročná údržba
Ve srovnání s jinými typy nádobí se titan poměrně snadno čistí. Naproti tomu hliníkové nádobí často vyžaduje, abyste jeho povrch drhli a odstranili všechny kousky přichycených potravin. V důsledku toho budete používat spoustu čisticích prostředků a saponátů, abyste se ujistili, že jsou vaše hrnce a pánve připraveny k použití.

Díky přirozeným nepřilnavým vlastnostem titanu je tento problém mnohem menší. K odstranění zbytků jídla obvykle stačí nádobí opláchnout vodou a jemným čisticím prostředkem.

Některé typy titanového nádobí lze mýt i v myčce nádobí. Důrazně však doporučujeme, abyste si před použitím hrnců a pánví v myčce nádobí ověřili pokyny výrobce. Pokud je to možné, měli byste pánve vždy mýt ručně.

Na rozdíl od litinového nádobí nepotřebují hrnce a pánve z titanu k udržení svého povrchu koření.

Nereaktivní
Některé kovy a materiály reagují s teplem nebo složkami potravin. Používání nádobí z těchto kovů znamená, že vaše jídlo může obsahovat stopové prvky nebezpečných sloučenin, které se hromadí v těle a způsobují zdravotní problémy. Někteří lékaři a odborníci důrazně doporučují, aby lidé kvůli zdravotním problémům nepoužívali nádobí z nerezové oceli, teflonu nebo hliníku.

V případě titanu to není problém, protože nereaguje s potravinami ani nemění své vlastnosti v důsledku vystavení vysokým teplotám. Kov je neporézní a nezpůsobuje v těle alergie.

Je titanové nádobí bezpečné?

Když si kupujete nové nádobí, chcete se ujistit, že je bezpečné a že nebude reagovat s vařeným jídlem. Některé kovy reagují s kyselinami nebo zásadami v potravinách a vytvářejí další chemické sloučeniny, které mohou být zdraví škodlivé.

Čistý titan je mimořádně bezpečný, protože je stabilní, odolný a nereaguje s chemickými látkami v potravinách. Navíc nedegraduje při trvalém kontaktu s potravinami, takže nezmění chuť toho, co vaříte.

Bezpečnost nádobí s příměsí titanu závisí na kvalitě základny nebo jádra a na materiálech použitých v povlaku. Pokud je použit kvalitní titanový povlak, bude mít nádobí nepřilnavý povrch, který umožňuje vařit jídlo s malým množstvím oleje.

Obecně platí, že kvalitní titanové nádobí je odolné proti poškrábání při opakovaném používání kuchyňského náčiní. I když se vnější vrstva náhodou poškrábe, vy i vaše rodina budete v bezpečí. Titan není toxický a při náhodném požití nezpůsobuje žádné alergie ani vedlejší účinky.

Při nákupu nádobí s příměsí titanu byste však měli být opatrní. Ujistěte se, že nepřilnavý povrch neobsahuje žádné těžké kovy ani jiné prvky, které by mohly reagovat s vaším jídlem.