Tlakové hrnce WMF: 7 tipů jak vybrat nejlepší tlakový hrnec

Tlakový hrnec, papiňák, papinův hrnec, tlakáč – tento kuchyňský pomocník má mnoho jmen. Tlakový hrnec s různými regionálními názvy nabízí především jednu věc: nespočet možností, jak rychle a šetrně vykouzlit skvělé pokrmy. Přežitek z minulého století? Naopak, tlakové hrnce zažívají skutečný návrat, který trvá již několik let. Seznamte se se všemi výhodami tlakového hrnce a níže získejte praktický přehled o široké nabídce WMF. Jak vlastně tlakový hrnec funguje? A čím je tak výjimečný? Zde se dozvíte vše, co potřebujete vědět před nákupem tlakového hrnce.

Proč si koupit tlakový hrnec WMF? Přehled výhod

 • 70% úspora času při vaření
 • Ochrana vitamínů, živin a chutí
 • Více než 90 let prověřená, bezpečná technologie, testovaná TÜV
 • Překvapivá všestrannost
 • Spolehlivá kontrola vaření díky velkému signálu vaření
 • Funkce vypnutí páry na konci doby vaření
 • Pomůcka pro označení správné polohy a zavírání víka
 • Vnitřní vodní kámen pro snadné dávkování
 • Podstavec TransTerm® pro všechny sporáky: použití na jakémkoli sporáku včetně indukce
 • Ochrana proti plameni na hrnci a boční rukojeti
 • Cromargan®a Fusiontec: nezničitelný a snadno udržovatelný materiál
 • Odnímatelná rukojeť víka, bezpečná a snadno čistitelná

Kde koupit tlakové hrnce WMF? Doporučujeme tyhle e-shopy:

Materiály a triky tlakových hrnců WMF

Spolehlivý uzávěr: Tlakový hrnec WMF je pevně zajištěn bajonetovým uzávěrem a pomůckou pro upevnění, aby se mohl vytvořit tlak. Těsnicí kroužek ve víku a uzamykací mechanismus v rukojeti zajišťují vzduchotěsnost, na kterou se můžete spolehnout. Pravidelně kontrolujte opotřebení těsnicího kroužku a přibližně každé dva roky kupujte nový.

Odnímatelná rukojeť: Pro čištění stačí celou rukojeť odepnout a opláchnout pod tekoucí vodou. Žádný ventil není třeba odšroubovávat, pracně rozebírat a čistit. Pokud se rozhodnete koupit tlakový hrnec WMF, ušetříte čas nejen při vaření, ale také při následném čištění.

Podstavec TransTherm®: Praktická základna TransTherm® pro všechny typy sporáků zajišťuje, že můžete různé modely tlakových hrnců používat na všech typech sporáků. Teplo je rozváděno obzvláště rovnoměrně po dně tlakového hrnce, takže se uvolňuje cíleně, a tím šetří energii.

Cromargan®: Při koupi tlakového hrnce WMF můžete využít optimálních vlastností tohoto materiálu. Všechny naše nerezové tlakové hrnce jsou vyrobeny z nerezové oceli Cromargan® 18/10, která je odolná proti korozi a snadno se čistí.

Ochrana proti plameni: Kvalita rukojetí je důležitá zejména u plynových sporáků. Pokud jsou rukojeti vyrobeny z plastu, musí být vybaveny ochranou proti plameni, jako je tomu u většiny našich tlakových hrnců na hrnci a bočních rukojetích. Pokud jsou rukojeti příliš horké, chraňte si ruce chňapkou nebo ručníkem.

Fusiontec: Když si koupíte tlakový hrnec z řady Fusiontec, můžete se spolehnout na jedinečné vlastnosti této speciální směsi materiálů. Využijte rychlý ohřev, energeticky úsporné vaření a zvláštní odolnost materiálu. Kromě toho si můžete tuto řadu pořídit ve speciálních barevných variantách.

Víceúrovňový bezpečnostní systém: Díky různým bezpečnostním mechanismům se můžete vždy spolehnout na bezpečnost svého tlakového hrnce WMF. Bezpečné a přitom snadné zavírání i napařování a otevírání je v neposlední řadě zásluhou našich více než 90letých zkušeností v této oblasti. Naše tlakové hrnce mají také certifikáty TÜV, GS a CE.

Kolekce tlakových hrnců WMF

WMF Fusiontec

S kolekcemi WMF Fusiontec Perfect a Perfect Premium se vaření v tlakovém hrnci stane skutečnou atrakcí. Díky speciální směsi materiálů Fusiontec jsou hrnce obzvláště robustní a účinné. Kromě toho jsou k dispozici v různých barevných a velikostních variantách. Vyberte si svůj oblíbený model s praktickou rukojetí Easy Click nebo funkcí automatického vypnutí páry a dvěma přednastavitelnými stupni vaření.

WMF Perfect Premium

Vychutnejte si nejvyšší úroveň pohodlí s našimi hrnci Perfect Premium: rukojeť Easy Click u těchto modelů má elegantní a intuitivní otočný knoflík “vše v jednom”. Funkce, jako jsou přednastavitelné úrovně vaření, vnitřní stupnice a celoplošné dno, doplňuje praktická ochrana plamene na hrnci a boční rukojeti a funkce automatického a jemného vypnutí páry. U úrovní vaření si můžete jednoduše vybrat, zda chcete vařit při teplotě 106 nebo 115 stupňů.

WMF Perfect Plus

Tlakové hrnce Perfect Plus, které jsou rovněž vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli Cromargan®, získaly díky praktické rukojeti, která dobře padne do ruky, mimořádně moderní design. Veškerá technologie je uložena v této robustní rukojeti, kterou lze pro čištění odejmout jediným kliknutím. Kolekci doplňuje vnitřní odvápnění, ochrana proti plameni a podstavec pro všechna kamna. Díky osvědčeným technologiím, jako je pojistka zbytkového tlaku, můžete bez obav vařit při 110 nebo 119 stupních.

WMF Perfect

Při vaření se spolehněte na klasiku mezi našimi tlakovými hrnci. Kolekce WMF Perfect nabízí nadčasový design z nerezové oceli Cromargan® v kombinaci s vysoce kvalitními technickými vlastnostmi. Manipulaci usnadňuje snadno omyvatelná rukojeť Easy Click, velký varný signál a přesné vnitřní měřítko. Hrnce jsou vhodné pro všechny typy sporáků a mají dva stupně vaření, každý 110 a 119 stupňů.

Kde koupit tlakové hrnce WMF? Doporučujeme tyhle e-shopy:

Jak funguje tlakový hrnec WMF?

Tlakový hrnec zkracuje dobu vaření až o 70 %, čímž šetří čas a energii při vaření. Stejně jako mnoho jiných hrnců má i tlakový hrnec dvě rukojeti a samozřejmě poklici. Když si však koupíte tlakový hrnec, zjistíte, že se za ním skrývá mnohem víc.

Víko je po zahájení procesu vaření vzduchotěsně uzavřeno silným těsnicím kroužkem a přídavným uzávěrem. V dalším kroku se prostřednictvím ventilu slyšitelně vypustí veškerý kyslík, aby mohl vzniknout tlak a posunout se tak bod varu. Voda se tímto způsobem vaří pouze při teplotě nad 100 stupňů, což je při vaření v tlakovém hrnci velký trik.

Koupí tlakového hrnce se zavazujete k rychlé a nekomplikované přípravě zdravých pokrmů. Heslo zní: Žádný časový tlak, ale tlak páry!

Celkově tak můžete vařit při vyšší teplotě, což znamená, že pokrmy můžete dokončit v co nejkratší době. Šetrné a rychlé vaření v páře, které začíná, jakmile je dosaženo požadovaného stupně vaření, také znamená, že vitamíny a chutě zůstávají zachovány. Když je jídlo hotové, tlak uvnitř tlakového hrnce se uvolní. Signalizace vaření vás spolehlivě informuje, zda je hrnec stále pod tlakem. Před konečným uvolněním poklice je vhodné tlakovým hrncem krátce zatočit, aby se uvolnily případné bublinky vodní páry, které se v hrnci mohou vyskytovat. A je to!

6 tipů jak využít tlakový hrnec WMF

Znáte ten pocit, když najednou kvůli všem těm hrncům nevidíte do kuchyně? Protože stejně jako má každý hrnec svou pokličku, má i každý hrnec svůj specifický úkol. Dobře vybavená kuchyň by měla být nade vše: Bez zbytečných překážek. Naštěstí si chcete koupit tlakový hrnec, protože tento všestranný kuchyňský pomocník má netušené schopnosti, které vám mohou usnadnit spoustu věcí:

1.) Vaření v tlakovém hrnci
Je to samozřejmé, ale stojí za to se o tom zmínit: v tlakových hrncích můžete připravit všechna svá oblíbená jídla během chvilky a bez větší námahy.

2.) Konzervování v tlakovém hrnci
Ať už jde o hrachovou polévku, dušená jablka nebo džem, pokud si pořídíte tlakový hrnec, můžete potraviny také rychle zavařit.

3.) Odšťavňování v tlakovém hrnci
Odšťavnit i to nejmenší množství bobulí bez odstranění semínek? To samozřejmě zvládne i tlakový hrnec. Na rozdíl od parního odšťavňovače je tlakový hrnec ještě rychlejší.

4.) Sterilizace v tlakovém hrnci
Díky technologii parního tlaku dosahuje tlakový hrnec vyšších teplot než běžné hrnce. Když si tedy pořídíte tlakový hrnec, nejenže z něj vykouzlíte skvělé pokrmy, ale bakterie, například na dětské výbavě, nemají šanci!

5.) Vaření v páře v tlakovém hrnci
Tlakové hrnce jsou vzduchotěsně uzavřeny, takže z nich neuniká žádná vodní pára a pokrmy jsou nejen jemně, ale i rychle uvařeny v páře.

6.) Pečení v tlakovém hrnci
Snadno si připravte lahodné dezertní speciality v hrnci místo v troubě. To by mělo fungovat? A jak! Od chleba až po koláč – vašemu novému kuchyňskému pomocníkovi se meze téměř nekladou.

Vše pod kontrolou: Bezpečné vaření v tlakových hrncích WMF

Stejně jako u některých jiných nádob, i u tlakového hrnce platí, že ho předchází pověst. Zatím jste slyšeli jen o dobrých stránkách? To je dobře, protože ty negativní tomuto praktickému kuchyňskému pomocníkovi velmi křivdí. Kolují různé fámy, od obtížného otevírání víka až po riziko výbuchu během používání. Proč se můžete s klidným svědomím rozhodnout pro koupi tlakového hrnce, vám chceme opět v klidu vysvětlit.

Tip: Těsnicí kroužek tlakového hrnce měňte přibližně každé dva roky. Těsnicí kroužky pro tlakové hrnce WMF, příslušenství a náhradní díly pro tlakové hrnce jsou samozřejmě k dispozici v našem obchodě.

Kulina.cz

Autorizovaný prodejce WMF v ČR

Každý tlakový hrnec je navíc vybaven tzv. pojistkou proti zbytkovému tlaku. Ukazuje, zda je v hrnci aktuálně tlak. V takovém případě nelze pokličku z hrnce sejmout. Tento zbytkový tlak je u některých modelů indikován signálem vaření. Signál rychlého vaření WMF se nachází na horní straně rukojeti a skládá se ze tří kroužků. Jakmile se v hrnci zvýší tlak, začne stoupat signál vaření a objeví se první kroužek. A to je dobře. Další dva kruhy představují úrovně vaření. Pokud se uvnitř nahromadí příliš velký tlak, otevře se bezpečnostní ventil a pára uniká z těla mezi víkem a rukojetí. Kromě toho jsou rukojeť hrnce a rukojeť kuchyňské linky u některých modelů vašeho kuchyňského robota vybaveny dodatečnou ochranou proti plameni.

Čištění tlakových hrnců a jejich správné používání

Poté, co jste se rozhodli pro koupi tlakového hrnce, je třeba se o svého nového kuchyňského pomocníka řádně starat. Abyste mohli ještě dlouho připravovat staré i nové oblíbené pokrmy s tlakem páry na sporáku, měli byste pamatovat na několik drobností:

Použití

 • Před prvním použitím nového tlakového hrnce jej důkladně opláchněte a osušte.
 • Než začnete vařit, seznamte se s pokyny v návodu k obsluze.
 • Je nutné dodržovat pokyny k množství náplně. Správné dávkování vám pomůže určit vnitřní měřítko.
 • Jakmile je dosaženo požadovaného stupně vaření, snižte přívod energie.
 • Před otevřením obsah tlakového hrnce trochu promíchejte.
 • Poklici se nepokoušejte otevřít, dokud se na displeji neobjeví signál, že v hrnci již není žádný tlak.
 • Pravidelně kontrolujte těsnicí kroužek tlakového hrnce a přibližně každé dva roky kupujte náhradní.

Čištění

 • Ruční mytí je v podstatě nejlepší způsob šetrného čištění tlakového hrnce.
 • Vysoce kvalitní materiál Cromargan® však umožňuje také dokonalé mytí v myčce nádobí.
 • Rukojeť je jedinou součástí, která se nesmí mýt v myčce nádobí. Stačí ji pověsit a opláchnout pod tekoucí vodou.
 • V myčce nádobí používejte pouze značkové mycí prostředky. Měli byste se také ujistit, že koncentrace soli je nízká a že nedochází k přenosu cizí rzi z jiných pokrmů. Doporučujeme vždy po skončení cyklu otevřít dvířka myčky, abyste mohli větrat.

Kde koupit tlakové hrnce WMF? Doporučujeme tyhle e-shopy:

Další články, které by se vám mohly líbit

Green Tool: ekologická kolekce od Eva Solo speciálně pro přípravu zeleniny

Série Green Tool od Eva Solo se skládá z funkčního a ekologického kuchyňského náčiní s plastovými rukojeťmi vyrobenými z 50% pšeničné vlákniny. Materiálová kombinace se vyznačuje životností a tepelnou odolností a přináší do kuchyně kus přírody. Díky ergonomicky tvarovaným rukojetím se…

Jak vybrat pánev na palačinky a lívance

Při pečení palačinek je rozhodující pánev, na které se pečou. Na správně zvolené pánvi jsou palačinky radost. Jak vybrat pánev na palačinky, na které se nám upečou ty nejchutnější placky? Podívejme se, co má pánev na palačinky, kterou její ostatní…

5 nejlepších titanových pánví 2022

Jak si vybrat titanové pánve a jejich výhody jsme si již řekli v tomto článku: 10 VÝHOD TITANOVÝCH PÁNVÍ Podívejme se nyní na TOP 6 titanových pánví, které doporučujeme. Nejlépe hodnocená titanová pánev Titanová pánev na indukci Ø 28 cm…

Jak vybrat kuchyňský nůž: 11 tipů a kompletní návod

Kompletní návod jak vybrat kuchyňský nůž v 2021. Přehled všech parametrů a výběr nejlepších kuchyňských nožů na trhu. 11 praktických tipů. Víte, jaký je rozdíl mezi vykosťovacím a příborovým nožem? Jaký je nejlepší typ nože na krájení hovězího masa? A…

Srovnání materiálů nádobí: Výhody a nevýhody

Litina Litina je jedním z nejuniverzálnějších materiálů na vaření. Je odolná, velmi dobře vede teplo a lze na ní vařit téměř kdekoli – od sporáku přes troubu až po gril. Litina má špatnou pověst, protože je notoricky známá tím, že…

Jak vybrat nádobí na indukci a 8 výhod indukce

Indukční vaření funguje tak, že se mezi hrncem a magnetickými cívkami pod varnou plochou vytvoří magnetické pole. Energie vytvořená v elektromagnetickém poli ohřívá obsah hrnce. Mnoho domácích kuchařů dává přednost indukčnímu vaření. Jaké jsou výhody indukčního vaření? Je energeticky úspornější…

Testujeme e-shop: Kulina.cz – prvotřídní nádobí

Kulina.cz – nejširší výběr prémiového vybavení kuchyně a domova KULINA je váš průvodce kvalitním vybavením domova. Najdete v něm krásné a funkční vybavení pro celou domácnost. Pro vždy dokonalý výsledek a radost z vaření, jídla a bydlení. Od vyhlášených výrobců…