Průvodce výběrem nožů Wüsthof

O značce Wüsthof

200 let řemesla. Nadčasový design. Spolehlivý výkon.

WÜSTHOF Classic nabízí měřítko nožů pro velké i malé úkoly. Tradiční design se třemi nýty je oblíbený po celé generace. S dokonalým vyvážením tato plně kovaná nýt pracuje s přesností a lehkostí. S více než 70 tvary čepelí, ze kterých si můžete vybrat, neexistuje žádný úkol, který byste nezvládli.

11 výhod nožů Wüsthof 

 • Wüsthof Dreizack Solingen je 100% německá firma ze Solingenu
 • Více než 200 let zkušeností s výrobou nožů, ocílek a brousků
 • Kované z jednoho kusu nerezové oceli
 • Bezpečná práce díky plnému podpěře
 • Trojité nýtovaní
 • Extrémně vysoký počáteční řezný výkon
 • Optimální ostří po celé délce čepele
 • Čepele se měří před ostřením pomocí laserů
 • Počítače vypočítávají přesný úhel ostření pro každou čepel
 • Přesní roboti brousí ostří na brusném kameni
 • Nože jsou nakonec uhlazeny pomocí speciálního disku

PEtec (Precision Edge Technology)

Speciální proces broušení nožů WÜSTHOF PEtec (Precision Edge Technology) zajišťuje ideální úhel ostří. Jde o špičkovou technologii, kdy jsou nože broušeny za pomoci robotů, které jsou řízeny a kontrolovány počítači. Výhodou tohoto postupu je přesná geometrie po celé délce ostří, pozoruhodný a extrémně vysoký počáteční řezný výkon nože, srovnatelný s ostrou břitvou, a v neposlední řadě dlouhá životnost ostří.

Výroba nožů

Kde koupit nože Wüsthof? Doporučujeme tyhle e-shopy:

Nože Wüsthof podle sérií

Classic Ikon

 Je nejoblíbenější řadou z nabídky značky Wüsthof, a to nejen pro vysoký komfort použití. Jde o klasické nože s nýtovanou rukojetí, jejichž čepele jsou kovány z jednoho kusu legované nerezové nožířské oceli X50CrMoV15.  Nůž má celokovové jádro rukojeti, obal rukojeti černý či krémový a 2/3 ochranné zakončení (ochrana prstů) umožňující využití celého ostří a usnadňující ostření. Optimálně vyvážené nože předcházejí únavě při dlouhodobé práci.

Hlavní výhody série nožů Classic Ikon

 • Vykovány z jediného kusu prvotřídní karbonové oceli od špičky čepele, se středem nože až po konec rukojeti
 • Tvrdost 58 HRC Rockwellovy stupnice
 • Prodloužená záruka na výrobní a materiálové vady 15 let
 • Zkrácený tvar záštity umožňuje použití celého ostří a snazší ostření
 • Hladký přechod mezi kováním a rukojetí

Rukojeť nožů Classic Ikon je vyrobena z odolného syntetického materiálu v typickém designu se třemi nýty. Rukojeti byly navrženy v souladu s požadavky ergonomie, jsou určeny pro pohodlnou práci bez únavy.

Precision EdgeTechnology - nová technologie broušení Wüsthof zajišťuje: extrémně vysoký počáteční řezný výkon nože, optimální ostří po celé délce čepele, vyjímečně dlouhou životnost ostří.

Kuchařský nůž Classic Ikon 20 cm

Recenze zákazníků

Je lehký,vyvážený,dobře padne do ruky a ostrý jako břitva
Ostrý, příjemný do ruky, výborně se s ním krájí.
Kvalitní,profesionální,kuchyňský nůž.

Souhrn

Kuchařský nůž Classic Ikon je robustní, těžký nůž se širokou čepelí jemného a přitom odolného ostří. Všeuměl pro profesionály a hobby kuchaře, který čistí zeleninu, ale také naseká bylinky nebo kotlety.

5

Classic

Nůž má celokovové jádro rukojeti, plné ochranné zakončení (ochrana prstů) a je 100% Made in Germany/Solingen. Perfektně vyvážené, kované z jednoho kusu kvalitní oceli. Ergonomický design rukojeti vypracován ve spolupráci s profesionálními kuchaři.

Pro své skvělé vlastnosti obdržela řada Gourmet v USA dokonce i významnou pečeť kvality a hygieny NSF.

3 TOP produkty ze série Classic

Sada nožů 3 ksNůž Santoku 17 cm (Ikon Creme)Loupací nůž 7 cm

Crafter

Wüsthof Crafter je řada nožů, která je stejně rozmanitá jako zájmy moderního člověka. Kombinuje klasický design, robustní materiály, příjemný pocit a bezpečnou manipulaci. Rukojeti jsou vyrobené z masivního kouřového dubu. Čepele jsou kované z jednoho kusu nerezové oceli s vysokým obsahem uhlíku. Dlouhodobá extrémní ostrost díky technologii PEtec - WÜSTHOF Precision Edge Technolog. Ochrana rukou na konci rukojeti je tvarovaná tak, aby byl nůž vždy držen bezpečně. Hlava chrání prsty, přičemž vyvážení umožňuje obratnost a usnadňuje přesnou práci.

Kuchařský nůž Crafter 20 cm

Recenze zákazníků

Úžasně ostrý.
Nezmar nůž na vše
Výtečný nůž již jeden mám zakoupeno jako dárek pro dceru
Nejlepší nůž úplně na všechno

Souhrn

Nůž je inspirovaný tradičními umělci a řemeslníky. Kuchařský nůž s délkou čepele 20 cm vám perfektně pomůže nakrájet, nařezat, nasekat či nadrtit všechny druhy potravin. Díky nové široké čepeli bezpečně a snadno prochází potravinami.

5

Grand Prix II

Velmi oblíbená řada pro anatomicky řešenou rukojeť z odolného plastu a výborné vyvážení nožů. Moderní série nožů Grand Prix II, jejichž čepele jsou kovány z jednoho kusu legované nerezové nožířské oceli X50CrMoV15, zaujme jednoduchým čistým designem, kvalitou zpracování a následně pak vysokým komfortem použití. Rukojeť nožů je vyrobená z odolné syntetiky v černé barvě je velmi pohodlná na použití nejen pro svůj ergonomický tvar, ale také pro protiskluzový povrch použitého materiálu. 

Gourmet

Série nožů Gourmet představuje kvalitní nože značky WÜSTHOF v oblíbeném tradičním designu tří nýtů. Jejichž čepele jsou precizně vyřezávány laserem z ocelového pásu legované nerezové nožířské oceli X50CrMoV15. Vyráběny jsou ve 12 až 14 krocích. Díky použití vysoce kvalitních materiálů a preciznímu broušení se pyšní vysokou a dlouhotrvající ostrostí.

3 TOP produkty ze série Gourmet

Sada nožů 7 ksSada nožů 3 ksSada nožů 6 ks

Silverpoint

Nekované nože z nerezové oceli, kov dosahuje do poloviny syntetické rukojeti, jsou tvrzeny na 56°-57° Rockwella. Řada Silverpoint je nejlevnější řadou nožů značky Wüsthof, přesto je ale výroba každého nože otázkou 12 - 14 pečlivých kroků.

3 TOP produkty ze série Silverpoint

Kuchyňský nůž 20 cmSada nožů 3 ksCestovní sada nožů 6 ks

Druhy ostří

Čepele s hladkým ostřím vytvářejí velmi hladký a čistý řez. Vhodné na krájení masa, zeleniny, ovoce, bylinek, ryb.

Čepele s vroubkovaným ostřím jsou obvykle známy jako „nože na chléb“ nebo „vroubkované nože“. Vhodné na krájení pečiva, rajčat, měkkého ovoce a zeleniny, na dorty, pečené maso s křupavou kůrkou.

Čepele s dutým výbrusem - štěrbiny v čepeli vytvářejí při krájení vzduchové kapsy „Dutiny“ zajišťují, že se k čepeli nic nelepí - na krájení tenkých plátků, jak je často zapotřebí při krájení šunky, lososa nebo carpaccia.

menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram